Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

Σχολικό Ατομικό & Ομαδικό πρωτάθλημα Δυτ. Αττικής 2013

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο 3ο Γυμνάσιο Ελευσίνας το σχολικό Ατομικό και Ομαδικό πρωτάθλημα Δυτικής Αττικής 2013. Διοργανωτές ήταν η Ε.Σ.Σ.Ν.Α., ο Α.Σ. "Άσπρος Πύργος" και ο Σ.Μ.Σ. Ελευσίνας.

Οι προκρίσεις για το ατομικό σχολικό πρωτάθλημα θα ανακοινωθούν από την ιστοσελίδα της Ε.Σ.Σ.Ν.Α.. Η κατάταξη των μαθητών που βραβεύτηκαν με μετάλλιο στο ατομικό πρωτάθλημα ανά τάξη ήταν οι εξής :
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ
Κατ.ΌνομαΣχολείοΒαθ.Μετάλλια
1Μισαηλίδης Ματθαίος1ο Ασπροπύργου5Χρυσό 1ης θέσης και χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
2Κυριακίδης Ιωάννης11ο Ασπροπύργου3Αργυρό 2ης θέσης
3Ελευθεριάδης Θεοδωρής11ο Ασπροπύργου3Χάλκινο 3ης θέσης
6Γαλάτη Μαρία5ο ΕλευσίναςΧρυσό καλύτερου κοριτσιού
Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1Μαξιλάρης Βασίλης3ο ΕλευσίναςΧρυσό 1ης θέσης
2Ζορδανίδου Έλλη11ο ΑσπροπύργουΑργυρό 2ης θέσης, Χρυσό καλύτερου κοριτσιού και Χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
3Κυριακίδης Αχιλλέας11ο ΑσπροπύργουΧάλκινο 3ης θέσης
Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ΣΑΠΡΑΝΙΔΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ2ο Μαγούλας6Χρυσό 1ης θέσης
2ΧΑΨΑΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ11ο Ασπροπύργου5Αργυρό 2ης θέσης και Χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
1Χατζησταύρου Ελευθέριος4ο ΕλευσίναςΧρυσό 1ης θέσης
2Καζαντίδου Κυριακή11ο Ασπροπύργου5Αργυρό 2ης θέσης και Χρυσό καλύτερου κοριτσιού
3Παπαδόπουλος Γιώργος2ο Ασπροπύργου4Χάλκινο 3ης θέσης και Χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1Μπάρδης Χαρίλαος-Παναγιώτης5ο Άνω ΛιοσίωνΧρυσό 1ης θέσης
2Μαξιλάρης Άγγελος3ο Ελευσίνας5Αργυρό 2ης θέσης
3Λαζάρου Ιωάννης11ο ΑσπροπύργουΧάλκινο 3ης θέσης και Χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
3Μούτας Παύλος3ο Ασπροπύργου4Χάλκινο 3ης θέσης
Σιφωνιός Παναγιώτης1ο Μάνδρας4Χάλκινο 3ης θέσης και Χρυσό για αθλητή χωρίς δελτίο
2ΙΣΧΑΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ4o Ασπροπύργου2Αργυρό 2ης θέσης

Φωτογραφίες από το Ατομικό Πρωτάθλημα εδώ.
Στα Ομαδικά τώρα την πρώτη θέση στην τελική κατάταξη πήρε το 9ο Δημοτικό Ασπροπύργου (Α' ομάδα) με τους Χρήστο Ανθόπουλο, Κωνσταντίνο Ανθόπουλο, Λάζαρο Αποστολίδη και Ιωάννα Ανθοπούλου. Την δεύτερη θέση το 11ο Δημοτικό Ασπροπύργου (Α' ομάδα) με τους Ελπίδα Βασιλειάδη, Βασίλη Βασιλειάδη, Ευάγγελο Γκιώνη, Δέσποινα Μούτα και Χρήστο Γκιώνη. Την δεύτερη θέση το 4ο Δημοτικό Ελευσίνας με τους Κωνσταντίνο Τσουκαλά, Ελευθέριο Χατζησταύρου, Χαράλαμπο Λίτσα και Άννα Γαλάτη. Εκτός από τα τρία αυτά σχολεία σχολεία που βραβεύτηκαν με κύπελλο και μετάλλια, κέρδισαν την πρόκρισή τους για την τελική φάση του ομαδικού πρωταθλήματος Αττικής το 10ο Δημοτικό Ασπροπύργου με τους Γιάννη Νεανίδη, Μιχάλη Παπαδόπουλο, Παύλο Μούτα και Μαρία Ισχανίδη και το Δημοτικό Φυλής με τους Βασίλη Σεβασλίδη, Δημήτρη Τσουκαράκη, Νίκο Σεβασλίδη και Ευφροσύνη Λεωνίδα.